АНКАРА (QHA) -

Глава Міжнародної асоціації турецьких і українських бізнесменів (TUİD) Бурак Пехліван закликав турецьких інвесторів оцінити можливості української економіки в світлі приватизації ряду держкомпаній.

— На першому етапі в Україні будуть приватизовані 300 державних підприємств. Це неординарне явище в історії будь-якої країни. Варто добре оцінити ситуацію, що виникла, — сказав Пехліван, давши високу оцінку перспективам розвитку української економіки.

За його словами, поточний товарообіг між Туреччиною та Україною сьогодні становить 4 мільярди доларів, що не відображає реального потенціалу двосторонніх відносин.

— Глави держав поставили перед діловими колами чітке завдання — вивести показник товарообігу на першому етапі до рівня 15 мільярдів доларів, а потім і 20 мільярдів доларів. Однак, щоб досягти цього, необхідно нарешті підписати угоду про вільну торгівлю, — зазначив Пехліван.

Як позитивний приклад глава асоціації привів угоду про вільну торгівлю між Молдовою та Туреччиною, яка набрала чинності у вересні 2016 року.

— Завдяки цьому документу турецько-молдавський товарообіг вже в першому кварталі 2017 року зріс на 54 відсотки. Подібне зростання можливе і між Україною та Туреччиною, — підкреслив глава TUİD.

На його погляд, угода стане стимулом і для української економіки, свого роду каталізатором припливу іноземного капіталу.

— У даний час обсяг турецьких інвестицій в Україні становить два мільярди доларів. Після підписання угоди ми розраховуємо довести цей показник у середньостроковій перспективі до 7-8 мільярдів доларів, — зазначив Пехліван.

Як повідомляло QHA, заступник міністра економіки Туреччини Фатіх Метін на засіданні Асоціації турецьких і українських бізнесменів в Україні (TUİD) у Києві заявив, що угода про вільну торгівлю між Туреччиною та Україною буде підписана до кінця нинішнього року.

QHA