КИЇВ (QHA) -

Росія після окупації Криму навесні 2014 року захопила дві третини української території шельфу Чорного моря. Про це заявив сьогодні, 22 лютого, на прес-конференції тимчасово виконуючий обов'язки голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк.

— Розвідані запаси на шельфі Чорного моря до анексії Криму були досить великими. Затверджені запаси становили від 100 до 300 млрд. куб. м. газу на території шельфу, яка перебувала на території України і становила понад 130 тис. кв. км. Після анексії Криму, територія нашого шельфу скоротилася у три рази і становить близько 40 тис. кв. км. Ми говоримо про ту територію, на якій сьогодні проводяться дослідження і є встановлені запаси, — сказав він.

Експерт повідомив, що запаси газу на ділянках шельфу, які залишилися підконтрольними Україні, складають близько 37 млрд. куб. м. Ще 10 млрд. куб. м. складають запаси на шельфі Азовського моря.

Раніше повідомлялося, що Державна служба геології та надр оцінює балансові запаси природного газу, який може бути видобутий на шельфі Чорного і Азовського морів, на рівні 48 млрд. кубометрів.

QHA