КИЇВ (QHA) -

Переможцями в ряді тендерів на проведення капітального ремонту автодоріг в Україні стали іноземні компанії, які виконуватимуть роботи за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку та Світового банку. Про це агентству QHA повідомили у прес-службі Державне агентство автомобільних доріг України.

В Укравтодорі повідомили, що 2017 року капітальний ремонт проводитиметься на автомобільній дорозі загального користування М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка через Вінницю в межах Хмельницької області на ділянці протяжністю близько 41 км і на автомобільній дорозі загального користування М-01 Київ–Чернігів–Нові Яриловичи (на Гомель) на ділянці від Києва до Кіпті. Також заплановано будівництво обходів на трасі М-03 Київ–Харків–Довжанський (на Ростов-на-Дону) в Полтавській області: села Покровської Багачки, Красногорівки, першої черги обходу Полтави.

Так, переможцем тендеру на ремонт автомобільної дороги М-01 Київ–Чернігів–Нові Яриловичи визнано компанію СП «Akkord i Cakir Yapi», з мінімальною оцінковою вартістю та документацією, що відповідає всім критеріям тендерних вимог. За інформацією прес-служби, наразі завершуються процесуальні дії з укладання контракту. Підряднику надані лист про прийняття тендерної пропозиції, проект контрактної угоди. Від нього очікується надання гарантії виконання контракту. Вартість проекту 109,2 млн євро. Роботи виконуватимуться за кошти ЄБРР та ЄІБ.

Також в Укравтодорі повідомили, що будівництво обходів на автомобільній дорозі загального користування М-03 Київ–Харків–Довжанський у Полтавській області виконуватиме компанія Onur. Вона стала переможцем тендеру, оскільки його пропозиція відповідає критеріям тендерної документації. Контракт вже укладено. Загальна вартість робіт — 135 млн грн. Вони фінансуватимуться Світовим банком.

Щодо капітального ремонту на автомобільній дорозі загального користування М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка через Вінницю ву межах Хмельницької області  завершується оцінка тендерних пропозицій. Роботи фінансуватимуться Світовим банком.

Як повідомлялось раніше, в. о. глави «Укравтодору» Славомир Новак висловлював зацікавленість у збільшенні підтримки з боку іноземних донорів і розширенні списку дорожніх проектів на фінансування в Україні. Глава «Укравтодору» також акцентував на необхідності підвищення ефективності використання кредитних коштів, отриманих для реалізації цих проектів. За інформацією «Укравтодору», наступного року фінансування капітального ремонту автомобільних доріг у бюджеті практично не заплановане. Тому основними джерелами фінансування мають стати донорські кошти та кошти новоствореного Дорожнього фонду.

Довідка: «CAKIR YAPI SANAYI VE TICARET A.S.» — одна з провідних турецьких будівельних фірм, створена у Стамбулі 1983 року. Спеціалізуються не тільки на будівництві доріг, але і на інших типах будівництва. Зокрема будували дороги у Киргизстані.

Будівельно-промислова Інвестиційна Корпорація «Акорд» — азербайджанська компанія. Будувала дороги у Грузії.

Турецька компанія ONUR Taahhut Tasimacilik в Україні представлена компанією «Онур Конструкціон Інтернешнл», власниками якої є двоє громадян Туреччини і один громадянин України. За останні п’ять років компанія виграла тендери щонайменше майже на 4 млрд грн.

QHA