СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Введення в експлуатацію трьох нових електростанцій в анексованому Криму не покриє існуючих потреб. Про це заявив так званий директор ТЕЦ Криму Тарас Цілий.

Він підкреслює, що відкриття Сімферопольської, Севастопольської ТЕС і Сакської ТЕЦ не вирішує проблему в довгостроковій перспективі.

— Навіть після введення станцій енергосистема півострова матиме дефіцит. Зараз 800 МВт покривається через перетікання по міжсистемному зв'язку між Кримською і Кубанською енергосистемами — по енергомосту. Ще близько 150 МВт у нас є завдяки наявній базової генерації Криму, і 350 МВт дають мобільні ГТеС (МГТЕС). Тобто, ми маємо всього 1,3 ГВт, а пік споживання — 1,427 ГВт. Не покрита потужністю частина забезпечується переведенням споживачів на резервні джерела живлення — дизель-генератори, за необхідності вводяться обмеження споживання. Після введення нових ТЕС до 150 МВт старих ТЕЦ і 800 МВт електроенергії, які Крим отримує по перетоку з дефіцитного Краснодарського краю, теоретично має додатися 940 МВт від нових станцій, — зазначив він.

При цьому один з енергоблоків у 235 МВт в Криму має перебувати у резерві на випадок аварійної ситуації, а самі блоки споживають по 25 МВт кожен.

— Отримуємо сумарну потужність у 1430 МВт, а з урахуванням втрат в мережах на рівні навіть 13% кінцевого споживача поставляється всього 1,244 ГВт. МГТЕС я в розрахунок не беру, оскільки це все ж запасний варіант, вони не призначені для роботи на постійній основі. До того ж Міненерго неодноразово говорило про те, що 350 МВт МГТЕС після введення двох ТЕС будуть передислоковані в інші регіони Росії, де є нестача електроенергії. А таких місць в країні ще багато — розповів Цілий.

Так, електроенергії вистачить в Криму тільки на поточні потреби, але на довгострокову перспективу ресурсів не залишається.

Раніше QHA повідомляло, що окупанти не можуть добудувати свої ТЕЦ в Криму через санкції.

Джерело: Примітка

QHA