КИЇВ (QHA) -

Оцінка активів обленерго, якою скористалися в НКРЕКП для встановлення вартості нестандартного приєднання до електромереж, здійснювалася компаніями Deloitte&Touche і Ernst&Young для інших цілей. Це означає, що вихідні дані — нерелевантні, а встановлена ​​НКРЕКП вартість приєднання до електромереж — неправильна.

Такий висновок можна зробити, прочитавши відповідь НКРЕКП на депутатське звернення голови парламентського Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктора Галасюка.

— Через місяць замість відведених законом 10 днів отримав відповідь від голови НКРЕКП Дмитра Вовка на своє депутатське звернення щодо обґрунтованості встановлення питомої вартості нестандартного приєднання до електромереж на 2017 рік. Повні звіти про оцінку Big4 і рецензціі на них ФДМУ так і не були надані. Постанова НКРЕКП №148 від 31 січня 2017 року має бути скасована регулятором, не чекаючи його офіційного оприлюднення! — підкреслив нардеп від РПЛ.

Як раніше повідомлялося, Віктор Галасюк зробив депутатський запит до ТОВ «Делойт і Туш». Керівництво компанії поінформувало, що вона не здійснювала оцінку вартості активів ВАТ «Львівобленерго», ВАТ «Кіровоградобленерго», ВАТ «Київобленерго», ВАТ «Прикарпаттяобленерго», ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», загальний принцип розрахунку питомої вартості нестандартного приєднання вважає спірним, а деякі з використаних параметрів розрахунку, які суттєво впливають на результат, — недоречними.

 

 

При цьому НКРЕКП посилалася саме на оцінки ТОВ «Deloitte&Touche» і компанії Big4 при обґрунтуванні знову встановлених тарифів на нестандартне приєднання до електромереж.

ФОТО: інтернет

QHA