БЕРЛІН (QHA) -

Німецький уряд закликав російський «Газпром» виконати рішення Стокгольмського арбітражу і виплатити «Нафтогазу України» 2,56 млрд. доларів. Про це сьогодні, 5 березня, написав посол України в Німеччині Андрій Мельник на своїй сторінці у Twitter.

— Уряд Німеччини висловив стурбованість рішенням «Газпрому» відмовитися від існуючих контрактів у газовій сфері, що становить ризик також для європейських споживачів. Берлін закликав виконати рішення Стокгольмського арбітражу як з оплати за газ, так і його безперервним постачанням, — повідомив він.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз України" вимагає у російського "Газпрому" компенсувати переплату в березні у розмірі 34% за імпортний газ, який закупили в Євросоюзі.

Нагадаємо, "Газпром" після постанови Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про намір розірвати контракти на поставку і транзит газу з НАК "Нафтогаз України". У лютому Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд. дол. За недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту.

Також "Газпром" має виплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд. доларів. 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення поставок російського газу з березня. Одночасно "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору до чинного контракту.

QHA