КИЇВ (QHA) -

Незаконне будівництво Керченського моста потрібно терміново зупинити, і це можливо тільки під тиском міжнародних партнерів України і додаткових санкцій проти Росії.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час виступу на Міжнародній конференції з морської безпеки в Києві.

— Незаконне будівництво Керченського моста потрібно терміново зупинити, і це можливо тільки під тиском міжнародних партнерів України і додаткових санкцій проти Росії як держави, проти компаній і фізичних осіб, причетних до незаконного будівництва, — зазначив він.

Омелян переконаний, що окупація Криму поставила особливий акцент на зміцненні морського компонента національної безпеки і оборони, який безпосередньо впливає на транспортну інфраструктуру та економіку України.

— На сьогоднішній день спостерігається зменшення кількості суднозаходів і вантажообігу в морських портах Маріуполь і Бердянськ, що негативно позначається на економічних показниках підприємств. Росією на постійній основі порушуються основоположні принципи міжнародного морського права, ведеться активна рибогосподарська діяльність, будівельно-інженерні роботи у виключній морській економічній зоні та територіальних водах України, а також Росія продовжує здійснювати протиправні відносно  України дії, які з плином часу набувають більш системного характеру, — зазначив міністр.

Омелян підкреслив, що подальше блокування Керченської протоки призведе до концентрації експортних потужностей у портах Чорного моря, що негативно відіб'ється на економіці азовських портів.

За його словами, залишається також відкритим питання заходження суден під прапорами різних країн до портів АРК, які тимчасово припинили свою роботу відповідно до рішень уряду України.

— Я вчора брав участь у Генеральній Асамблеї ІМО (International Maritime Organization — Ред.), де підняв питання незаконних дій Російської Федерації... Ми чітко підкреслили, що коли йде війна, ми будемо використовувати всі інструменти для того, щоб поставити агресора на місце, — заявив міністр інфраструктури України.

Також Омелян підкреслив, що "Україна — морська держава! Завжди була, є і буде! І це не питання історії радянської окупації, це — питання морських торговельних місій Київської Русі, починаючи з 10-го століття, і славних козацьких морських військових походів Гетьмана Сагайдачного та інших легендарних гетьманів ".

Нагадаємо, раніше Омелян заявив, що у 2018 році на український ринок можуть вийти ще три європейські лоукостера. За його словами, зараз з авіакомпаніями ведуться переговори. Вони на різних стадіях, тому говорити про те, коли саме запустять нові рейси, — ще рано, заявив міністр.

QHA