КИЇВ (QHA) -

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов вважає за доцільне надалі знову виставити на приватизацію державний пакет акцій ПАТ «Укртелеком».

Про це він сказав у коментарі агентству QHA, відповідаючи на питання про подальші плани щодо цього стратегічного об'єкта, держпакет акцій якого суд нещодавно повернув державі.

Максим Нефьодов зазначив, що він у цілому є прихильником передачі більшості державних підприємств у приватну власність, оскільки приватні власники зазвичай більш ефективно управляють активами.

— Я прихильник того, щоб все було приватизовано, крім дуже невеликої кількості стратегічних підприємств. Тому — так, звичайно, я б виступав за те, щоб ми розглянули можливість його («Укртелекому») приватизації.

У той же час перший заступник міністра вважає, що поки рано говорити про якусь конкретику, оскільки з моменту прийняття рішення судом першої інстанції пройшло дуже мало часу і повинні бути проведені певні процедури.

— Рішення (суду про повернення «Укртелекому» у державну власність) відбулося навіть не кілька тижнів, а кілька днів тому. Для початку «Укртелеком» повинен бути повернутий до Фонду державного майна, і повинні бути проведені всі процедури, а потім вже будемо визначатися.

Як повідомляло QHA, 19 жовтня 2017 року Господарський суд міста Києва задовольнив позов Фонду державного майна України та розірвав договір купівлі-продажу акцій «Укртелекому» з ТОВ «ESU». Суд зобов'язав повернути акції ПАТ «Укртелеком» у державну власність, а також стягнути з ТОВ «ESU» пеню в розмірі 2 млрд 171 млн 169 тис. гривень, яку нарахували за неналежне виконання договору купівлі-продажу пакета акцій. За даними ФДМ, покупець не виконав свої інвестиційні зобов'язання щодо інвестування 450 млн доларів протягом 5 років у розвиток підприємства.

Компанія «ESU» заявила про намір подати апеляцію на це рішення.

Довідка. Конкурс з приватизації "Укртелекому" відбувся у 2011 році. У ньому брала участь тільки одна компанія — інвестиційний фонд EPIC (ТОВ «ESU» — його дочірня компанія), яка придбала держпакет акцій у розмірі 92,7% за 10,5 млрд грн. Згодом "Укртелеком" був перепроданий компанії СКМ Ріната Ахметова.

На початку нинішнього року в своєму клопотанні в рамках розслідування зловживань при приватизації "Укртелекому" Генпрокуратура України вказувала, що, за даними слідства, 93% акцій держкомпанії були продані за заниженою на 1,6 мільярда гривень ціною.

Варто відзначити, що "Укртелеком" у резкльтаті може стати другим після "Криворіжсталі" великим активом, який держава реприватизувала у компаній, пов'язаних з бізнесменом Рінатом Ахметовим. У 2004 році компанія "Інвестиційно-металургійний союз" (створена Рінатом Ахметовим і Віктором Пінчуком) придбала на приватизаційному конкурсі контрольний пакет акцій ВАТ "Криворіжсталь" у розмірі 93,02% за 4 млрд грн. Але у 2005 році суд визнав конкурс неконкурентним і розірвав договір купівлі-продажу. У тому ж 2005 році на відкритому конкурсі цей же пакет акцій "Криворіжсталі" продали за ціною 24,2 млрд грн, що на 20,2 млрд грн більше, ніж ціна, яку заплатили за «Криворіжсталь» Пінчук з Ахметовим. Уже зараз Максим Нефьодов назвав повторний конкурс 2005 року з продажу "Криворіжсталі" одним із найбільш вдалих приватизаційних конкурсів.

QHA