КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 12 березня, Національний банк України (НБУ) увів в обіг пам'ятну монету "День українського добровольця", присвячену героїчним захисникам незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України — учасникам добровольчих формувань.

У повідомленні НБУ йдеться, що саме добровольці першими стали на захист нашої Батьківщини на початку російської агресії.

Як відомо, День українського добровольця відзначається в Україні 14 березня. У цей день у 2014 році перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

— Добровольча боротьба за Україну має давні історичні традиції: від козацтва Запорізької Січі, подвигу легіону Українських Січових Стрільців під час Першої світової війни до визвольної боротьби під час Другої світової. Цей феномен — знову і знову воскресає у боротьбі за рідну землю — наголошується у стилізованій композиції, розміщеної на аверсі пам'ятної монети: над схрещеними мечами зображений птах Фенікс як символ відродження, — йдеться у повідомленні.

На реверсі монети номіналом у 10 гривень на рельєфному тлі розміщено карту України з написом у центрі «Хто, якщо не ми». Пам'ятна монета виготовлена ​​зі сплаву на основі цинку, належить до спеціального випуску і продовжує серію «Збройні сили України».

Раніше повідомлялося, що НБУ випустив пам'ятну монету, присвячену захисникам Донецького аеропорту.

QHA