КИЇВ (QHA) -

Заступник голови Національного банку Олег Чурій прокоментував ситуацію на валютному ринку України.

— Девальваційний тиск на курс гривні на цьому тижні не пов'язаний з переходом «Приватбанку» у держвласність. Твердження, що відтік депозитів з банку провокує посилений попит на валютному ринку, не відповідає дійсності.

За інформацією чиновника, з 19 грудня приплив коштів населення до інших банків вдвічі перевищив відтік депозитів фізичних осіб з «Приватбанку». Більш того, період їх відтоку з банку був нетривалим — усього три дні. У той же час відтік депозитів юридичних осіб з «Приватбанку» був компенсований припливом на рахунки юросіб в інших банках коштів з відшкодування ПДВ.

Чурій зазначив, що підтримка ліквідності обсягом 25 млрд грн, яку Національний банк надав минулого тижня «Приватбанку», була частково спрямована на покриття відтоків з депозитів, а також — на дотримання банком нормативу обов'язкового резервування, який банк не виконував майже рік до переходу в державну власність.

На готівковому валютному ринку спостерігається стійка тенденція: продаж валюти населенням перевищують її покупку. Так, у грудні за неповний місяць чиста купівля валюти банками у населення склала 34 млн дол. США.

— Фундаментальних передумов для коливань курсу гривні поки немає — ринкові фактори є сприятливими для валютного ринку. Продовжує надходити виручка від експорту зернових, а також зберігається сприятлива для українських експортерів кон'юнктура на світовому ринку чорних металів і залізної руди, — резюмував Чурій.

Він також підкреслив, що Нацбанк готовий виходити на ринок з валютними інтервенціями для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні, викликаних тимчасовими факторами, і має достатньо інструментів для цього.

— Обсяг міжнародних резервів сьогодні становить близько 15,6 млрд дол. США. Цього достатньо і для продажу валюти під час інтервенцій, і для виконання зобов'язань уряду і НБУ, а також ця сума відповідає зобов'язанням Національного банку перед Міжнародним валютним фондом, — нагадав чиновник.

Відзначимо, що протягом поточного тижня Національний банк уже провів два аукціони з продажу іноземної валюти, на яких задовольнив заявки учасників на загальну суму 144 млн дол. США. Сьогодні, 29 грудня, регулятор оголосив про проведення аукціону з продажу інвалюти обсягом 100 млн дол. США для стабілізації коливань курсу національної грошової одиниці.

ФОТО: інтернет

QHA