КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що Україна наступного року цілком може досягти показників зростання економіки на рівні 5-7% ВВП, тобто вдвічі більших, ніж заплановано.

Як передає кореспондент QHA, про це він сказав під час зустрічі з президентом Групи директорів Всесвітнього банку Джим Йонг Кімом.

— Ми плануємо на наступний рік зростання економіки на 3%, але вважаю, що показник 5-7% цілком реальний.

Разом з тим, Гройсман відзначив, що на розвиток економіки і життя країни в цілому суттєво впливає збройна агресія з боку Російської Федерації.

— На жаль, три роки тому ми були атаковані Російською федерацією, не тільки збройною агресією, окупацією територій та анексією Криму. Також зазнали інформаційної, енергетичної та торговельної атаки, втративши багато звичних ринків.

Водночас, зауважив прем'єр, у 2015-2016 році ситуація була стабілізована. Серед пріоритетів на наступний рік Гройсман назвав впровадження змін в освіті, судовій системі, створення Антикорупційного суду, проведення реформи у системі охорони здоров'я. А також про плани завершити зміни в законодавстві щодо прозорої, конкурентної приватизації.

Прем'єр також зазначив, що останні 15 років президент Групи ВБ не відвідував Україну і нинішній візит є знаковим. Україні потрібні конкретні рішення, які зараз приймаються. Гройсман вважає, що за ці три роки Україна досягла певних зрушень.

Президент Групи директорів ВБ Джим Йонг Кім наголосив на важливості для України швидкого проведення земельної реформи. За його словами, відкриття ринку землі в майбутньому не лише втричі збільшать прибутки власників земельних ділянок, але й позитивно вплине на імідж України. Крім того, земельна реформа стане рушієм інших важливих реформ у державі.

— Якщо подивитись на майбутнє, втричі зросте прибуток власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення у разі проведення земельної реформи і відкриття ринку землі. Але важливо не лише це. Земельна реформа — це локомотив реформ, зміниться зовнішнє ставлення до України. На жаль, зараз сприйняття лишається таким, що Україні ще треба зробити конкретні речі, щоб завершити певні реформи, — заявив президент Групи директорів ВБ.

Говорячи про боротьбу з корупцією, Джим Йонг Кім зазначив, що він зустрічався з антикорупційним прокурором, керівництвом НАБУ і його вразили їхні досягнення. Він також особливо підкреслив, що наступним важливим вирішальним кроком буде створення незалежного Антикорупційного суду.

— Ми доходимо до останніх фаз, які будуть вирішальними для майбутнього України, — наголосив Джим Йонг Кім.

У свою чергу, говорячи про проведення земельної реформи в Україні, Гройсман наголосив, що необхідно багато комунікувати з людьми, щоб кожен український власник розумів, що реформа робиться не в інтересах латифундій, а в інтересах українських громадян.

Гройсман також відзначив, що рівень розвитку фермерства в країні нині недостатній. Говорячи про візит до України, Джим Йонг Кім також зауважив, що його вразила історія подій на Майдані.

— Вчора мене дуже надихнув візит на Майдан, куди я ходив із Кличком. Я був дуже зворушений, побачивши пам'ятник Небесній сотні.

QHA повідомляло, що Володимир Гройсман заявив про свої плани відвідати Грузію з офіційним візитом. При цьому точну дату свого візиту до Грузії Гройсман не назвав, проте підкреслив, що це станеться найближчим часом.

У березні на зустрічі в Києві прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі запросив Гройсмана відвідати Тбілісі. Квірікашвілі запросив його взяти участь у форумі, присвяченому Новому шовковому шляху, який повинен відбутися у листопаді в Тбілісі.

QHA