КИЇВ (QHA) -

Президент Групи директорів Світового банку Джим Йонг Кім наголосив, що Світовий банк зробив ставку на Україну як на перспективну державу, сподівається на успішне завершення розпочатих в країні реформ і обіцяє свою дієву підтримку.

Про це Джим Йонг Кім сказав під час брифінгу у Кабінеті міністрів України, передає кореспондент QHA.

За його словами, зараз Світовий банк співпрацює з МВФ у напрямку збільшення підтримки України, щоб надати їй більше фінансових ресурсів на проведення реформ.

— Ми досягли і навіть перевищили наш ліміт підтримки України. І те ж саме зробив і МВФ. Але МВФ — це організація набагато більша, ніж ми, і у них є понад трильйон доларів, які вони можуть надати в якості позик. І ми зараз тісно працюємо з МВФ, щоб перевищити цей ліміт і надати ще більшу підтримку, ще більше ресурсів для України. Бо я глибоко вірю в реформи, які здійснюються в Україні, і ми зробили нашу ставку на Україну. Практично ми зробили найбільшу ставку у світі на цю країну, і зараз ми хочемо забезпечити успішність України.

Президент Групи директорів СБ зазначив, що українському народу доводиться іти на великі жертви заради проведення реформ, але країна успішно просувається у реформуванні. Зараз Україні необхідно завершити процес реформ, щоб нарешті реалізувати процвітання українців. Він згадав Революцію Гідності як зворушливий і натхненний приклад прагнення народу до позитивних змін у своєму житті і в житті своєї країни. І саме тому Революцію необхідно завершити гідно — реалізувавши на практиці прагнення тих, хто вийшов на Майдан.

— Реформи це дуже складна річ, і українському народу доводиться іти на великі жертви заради реформ. Але ми вражені — наскільки просунулись реформи в Україні. Революція Гідності була одним з найбільш зворушливих і надихаючих подій, і ми готові допомогти завершити Революцію Гідності і посісти гідне місце серед інших націй.

Джим Йонг Кім закликав Україну «зробити останній крок» у проведенні антикорупційних реформ і нарешті створити незалежний Антикорупційний Суд, який сприяв би зниженню рівня корупції у державі і, відповідно, зростанню інвестицій. Оскільки високий рівень корупції відлякує світовий бізнес і стримує бізнес вітчизняний. За його словами, українські антикорупційні структури, громадянське суспільство серйозно налаштовані на викорінення корупції.

— Я зустрівся з багатьма учасниками процесу боротьби з корупцією, із керівниками НАБУ, САПу, представниками громадянського суспільства, і я був вражений тим, наскільки ці люди віддані справі боротьби з корупцією, наскільки вони рішуче налаштовані. Зараз увесь світ чекає від України останнього кроку створення незалежного Антикорупційного суду.

Президент Групи директорів СБ підсумував, що для України зараз існує можливість значно збільшити потік інвестицій, які надходять в країну, і СБ буде радий очолити цей потік, і всім розповідати, наскільки Україна просунулася в реформах.

Як повідомляло QHA, під час свого першого візиту до України, Джим Йонг Кім наголосив на важливості для України швидкого проведення земельної реформи.

QHA