КИЇВ (QHA) -

НАК «Нафтогаз України» завершив підготовку до відокремлення функції транспортування газу: створений і почав працювати «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) як філія у структурі ПАТ «Укртрансгаз», повідомляє сайт компанії.

У філії сконцентровані кілька десятків тисяч активів, необхідних для транспортування газу, переведені відповідні працівники та налагоджені бізнес-процеси. За перший місяць автономної роботи ОГТСУ, українським та іноземним споживачам було надано послуги з транспортування понад 12 млрд кубометрів газу.

— Ми обіцяли завершити всі підготовчі дії з відділення оператора ГТС до 1 грудня 2017 року, і ми це зробили. Спасибі працівникам групи «Нафтогаз» і, перш за все, працівникам «Укртрансгазу», спасибі міжнародним консультантам, разом ми це зробили! заявив головний комерційний директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко.

Закон України «Про ринок природного газу» і Третій енергетичний пакет ЄС ставлять перед НАК «Нафтогаз України» ряд конкретних вимог щодо заходів, які повинні бути прийняті в процесі відділення оператора ГТС. Подальший прогрес в цьому напрямку залежить перш за все від рішень і дій третіх осіб.

Щоб відокремити оператора ГТС «Нафтогаз» повинен дочекатися змін у транзитному контракті між «Нафтогазом» і «Газпромом», за якими компанія судиться з «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі.

Зі свого боку, Міненерговугілля, під контроль якого планується передати оператора ГТС, відповідно до Плану реструктуризації, також повинне забезпечити реалізацію цілої низки наступних заходів.

«Нафтогаз» повідомив про те, що «налаштований на конструктивну співпрацю з урядом і парламентом щодо виконання цих дій і готовий надати необхідну для цього допомогу».

QHA повідомляло, що 22 листопада Кабмін на своєму засіданні затвердив новий склад наглядової ради НАК «Нафтогаз України».

QHA