КИЇВ (QHA) -

Газ за оновленою Стокгольмським арбітражем формулою контракту з ВАТ «Газпром» буде дешевше для НАК «Нафтогаз України», ніж той, що закуповується у Європі, проте через позицію «Газпрому» щодо поставок газу на непідконтрольні території (НПТ) на Донбасі є сумніви у відновленні російською компанією поставок українській компанії, заявив глава правління НАК Андрій Коболєв.

— Позитивний момент ухвали (Стокгольмського арбітражу за контрактом на постачання – ред.) — ціна, за якою «Газпром» буде змушений нам постачати газ, стане нижчою, ніж та, за якою ми зараз купуємо газ з європейського напрямку, — сказав він журналістам у Києві в п'ятницю.

А. Коболєв зазначив, що згідно ухвали арбітражу на два роки, що залишилися на дію контракту (2018-2019 рр.) у «Нафтогазу» є вимога відбирати не менше 4 млрд куб. м. на рік, а у «Газпрому» є зобов'язання щодо постачання не менше 5 млрд куб. м. на рік.

— Це буде означати більше дешевого газу для українських споживачів, — вважає глава НАК.

У той же час він висловив сумніви, що «Газпром» буде готовий виконувати ці умови і постачати газ «Нафтогазу», так як суд не визнав, що за постачання газу на тимчасово окуповані території повинен платити «Нафтогаз».

— Чи буде «Газпром» готовий відмовитися від цього боргу (за постачання на НПТ – ред.) і поставляти нам далі газ, ми дізнаємося найближчим часом, — сказав А. Коболев.

Раніше головний комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко відзначав, що станом на грудень претензії «Газпрому» щодо постачання в окуповані райони Донбасу складають близько $1,3 млрд згідно до виставленого російською компанією рахунку.

QHA повідомляло, що НАК «Нафтогаз України» виграла у Стокгольмському арбітражі справу проти російського «Газпрому» щодо газового контракту.

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

QHA