КИЇВ (QHA) -

В Україні запрацював закон про оцінку впливу на навколишнє середовище і вже подано понад 200 заявок, а до кінця року їх очікується близько 1000, заявив на прес-конференції у Києві 13 березня міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, повідомляє кореспондент QHA.

— Закон про оцінку впливу на навколишнє середовище є одним з основних законодавчих кроків, які Україна мала зробити на шляху просування до членства в ЄС, — заявив міністр.

Семерак пояснив, що також прийнято вторинне законодавство і найближчим часом уряд затвердить другий пакет вторинного законодавства. Таким чином, нормативна робота буде повністю завершена.

Міністр звернув увагу на важливі зміни, які передбачені цим законом. Наприклад, екологічні висновки більше не носять забороняючого характеру, а лише зобов'язують превентивно реагувати на потенційний негативний вплив на навколишнє середовище. Також важливим є те, що вся процедура екологічної оцінки відбувається через інтернет. Таким чином, контакт з чиновниками мінімальний, що гарантує нівелювання корупційної складової.

QHA