КИЇВ (QHA) -

Рада директорів Міжнародного валютного фонду перенесла запланований на понеділок, 20 березня, розгляд питання про перегляд програми розширеного фінансування для України. Про це повідомили в прес-службі Міністерства фінансів України.

Відзначається, що терміни проведення засідання були перенесені через потребу в уточненні розрахунків з економічних наслідків від заходів, що застосовуються Україною у відповідь на блокаду, і конфіскацію українських підприємств на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.

— Уточнення цих розрахунків важливе для обох сторін для максимальної ефективності програми. Відповідні консультації вже розпочато. Плануємо їх завершити в найкоротші терміни, — зазначив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Раніше питання третього перегляду програми розширеного фінансування МВФ для України зникло з порядку денного Ради директорів Міжнародного валютного фонду на 20 березня.

При цьому в НБУ відзначили, що співпраця з МВФ припинена не була.

— Останні події в країні вимагають додаткового вивчення їх потенційного впливу на економіку та їх обліку в макроекономічних прогнозах програми співпраці з Фондом, — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 15 березня РНБО відреагував на захоплення розташованих в ОРДЛО підприємств, які перебували під українською юрисдикцією, і загострення ситуації в зоні АТО.

РНБО ухвалила тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію розмежування.

Міністерству внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національної гвардії України за участю Служби безпеки України доручено невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію розмежування залізничними та автомобільними шляхами. Переміщення вантажів припинене з 13 години 15 березня.

Кабінету Міністрів доручено невідкладно розробити і ввести в дію план заходів щодо забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив захоплення підприємств в ОРДЛО на економіку і бюджет країни і вжити заходів щодо його мінімізації.

ФОТО: інтернет

QHA