КИЇВ (QHA) -

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може припинити співпрацю з Україною, якщо не триватимуть реформи. Про це повідомив глава Мінфіну Олександр Данилюк.

Він зазначив, що Україна на тому етапі, «коли зупиняти реформи не можна, а навпаки, їх необхідно прискорювати».

— Ми собі не можемо дозволити зупинитися. А якщо ми це зробимо, то питання про продовження програми МВФ у нас взагалі не виникне. Якщо реформ не буде, не буде і програми, тут все просто, заявив Данилюк.

Він також додав, що неотримання жодного траншу в поточному році і виліт з програми МВФ «синоніми, оскільки програма закінчується в першому кварталі 2019-го».

— Нова програма (з МВФ) не обговорюється. І що могло б у ній бути? Невиконані пункти нинішнього меморандуму? ... Необхідно в рамках чинної співпраці реалізувати максимум ... У першу чергу, мова йде про пріоритетні реформи, необхідних в рамках цієї програми. Лише після її виконання ми можемо думати про наступні кроки у співпраці з МВФ.

QHA повідомляло, що директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард проведе зустріч з президентом України Петром Порошенком у Давосі (Швейцарія). Глава департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс заявив, що в МВФ продовжують наполягати на тому, щоб в Україні переглянули законопроект про Антикорупційний суд.

Нагадаємо, глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден заявив, що прийняття законопроекту про Антикорупційний суд, який подав президент України Петро Порошенко, в цій редакції порушує зобов'язання України перед міжнародними партнерами. Він зазначив, що всього до документа є 9 системних зауважень, розбитих на три групи: про процедуру добору суддів, про положення закону, спрямовані на гальмування створення АКС, а також про юрисдикцію суду.

Раніше президент України Петро Порошенко передав до Верховної Ради України проект закону про Антикорупційний суд. Порошенко позначив проект як невідкладний.

Джерело: Дзеркало тижня

QHA