КИЇВ (QHA) -

Основні висновки Мінекономрозвитку про результати антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну деяких видів азотних добрив з Російської Федерації свідчать про наявність факту демпінгу. Імпорт російських добрив в Україні за демпінговими цінами завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив і несе загрозу продовольчій безпеці України.

З огляду на те, що Російська Федерація є основним постачальником добрив в Україні (80-90% від загального обсягу), імпорт добрив за демпінговими цінами ставить українських аграріїв в небезпечну залежність від їхніх поставок у майбутньому. Непередбачене припинення поставок російських добрив в односторонньому порядку може стати ще одним інструментом агресії Російської Федерації проти України у торговельній сфері.

У той же час члени МКМТ, які усвідомлюють той факт, що основними споживачами російських добрив є сільгоспвиробники, вважають, що необхідно враховувати їхню позицію при введення антидемпінгових заходів. Тому з метою забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів щодо диверсифікації поставок добрив в Україні (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших).

Найближчим часом уряд України направить на розгляд народних депутатів законопроект про заходи щодо диверсифікації поставок добрив шляхом зниження ставок ввізного мита на найпопулярніші види добрив (нітрат амонію, карбамід, КАС).

До прийняття Верховною Радою законопроекту пропонується тимчасово відтермінувати введення антидемпінгових заходів щодо імпорту добрив з Російської Федерації, з метою уникнення можливих негативних наслідків для аграрного комплексу, пов'язаних з їхньою дією. Найближчим часом у МКМТ буде направлено звернення Мінагрополітики про призупинення вжитих заходів для розгляду набуття рішенням чинності.

ФОТО: інтернет

QHA