КИЇВ (QHA) -

Автоматичний перерахунок субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на літо відбудеться у травні цього року, заявили в Мінсоцполітики України.

А субсидії на опалювальний сезон обіцяють перерахувати у жовтні 2018 року.

— Залежно від індивідуального запиту субсидіанта він може здійснюватися в іншому місяці. Наприклад, людина стала пенсіонером або перестала працювати і отримує один дохід — пенсію, то вона має право звернутися із заявою на перерахунок субсидії, з огляду на її актуальні статки, — повідомляє Мінсоцполітики.

У квітні, пояснили у відомстві, буде перерахунок субсидій не на основі доходів людей, а з огляду на те, що квітень — не повний опалювальний місяць, і при перерахунку субсидій у травні будуть вести облік доходів, отримані у другому півріччі 2017 року.

Нагадаємо, у 2017 році за субсидіями на комунальні послуги до держави звернулося майже 10 млн сімей. Якщо динаміка збережеться, то за субсидіями, вважають експерти, після чергового подорожчання газу в квітні 2018 року, звернеться до 14 млн сімей.

У вересні минулого року Міністерство фінансів завершило розробку проекту урядової постанови, який вводить монетизацію субсидій на рівні теплокомуненерго.

QHA