КИЇВ (QHA) -

Міністерство соціальної політики ініціює зміну механізму нарахування пенсій, повідомляє прес-служба відомства.

У міністерстві відзначили, що виступають за збільшення ролі стажу роботи у порівнянні із зарплатою під час нарахування пенсій для громадян з великою вислугою років.

— Підготовка до другого етапу пенсійної реформи, який буде реалізовуватися у 2019 році, вимагає нейтралізації сьогоднішніх дизбалансів, які виявила реформа на першому етапі, — йдеться у прес-релізі.

Відзначається, що це стосується тих пенсіонерів, які мають великий стаж роботи, але надбавки до пенсії у жовтні 2017 року одержали невисокі, оскільки отримувана за роботу зарплата — друга необхідна умова для адекватного розміру осучаснення — виявилася невисокою.

— Для цієї категорії пенсіонерів ми продумуємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більшою, ніж роль заробітної плати, — запевнив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що влада підняла пенсії пенсіонерам, хоча могли б цього не робити.

На думку прем'єр-міністра, пенсійна реформа в цілому йде за планом. Наступним її етапом стане нова індексація пенсій і перерахунок страхового стажу, а також збільшення сум виплат тим, хто має великий стаж, але невелику заробітну плату.

QHA