КИЇВ (QHA) -

Заяви російських чиновників про те, що Україна нібито буде використовувати антимонопольний штраф, накладений на «Газпром», як привід для відбору транзитного газу, є надуманими. Таким чином міністр юстиції України Павло Петренко прокоментував в інтерв'ю журналістам заяву глави Міненерго РФ Олександра Новака, передає кореспондент QHA.

Міністр юстиції зазначив, що російській стороні потрібно просто оплатити штраф і тоді ніяких проблем не виникне.

— Ці заяви Росії — надумані. Якщо РФ оплатить штраф, проблем з АМКУ у них не буде, — сказав він.

Павло Петренко підкреслив, що не існує можливості «стягнути» штраф із «Газпрому» за порушення антимонопольного законодавства шляхом відбору транзитних поставок з газової «труби».

— В Україні ні уряд, ні парламент не мають права давати доручення за подібними рішеннями Антимонопольного комітету, — нагадав Петренко.

Міністр юстиції також нагадав, що Україна не потребує постачання російського газу і вже рік не закуповує його.

— Для України поставка газу з Росії не критична. Ми не купуємо російський газ у «Газпрому», — підкреслив міністр.

Нагадаємо, сьогодні глава Міненерго РФ Олександр Новак заявив, що немає гарантій, що антимонопольний штраф не може бути використаний українською стороною як привід для відбору транзитного газу. Новак також додав, що тільки скасування Києвом штрафу «Газпрому» гарантує надійний транзит газу до Європи.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик учора підкреслив, що рішення АМКУ жодним чином не вплине на транзит російського газу до Європи і заявив, що відбирати транзитний газ технічно неможливо і АМКУ не має ні повноважень, ні можливості, ні доцільності робити це.

Довідка: на минулому тижні Господарський суд Києва задовольнив позов Антимонопольного комітету України про примусове стягнення з ВАТ «Газпром» штрафу в розмірі 172 млрд грн.

Рішення накласти штраф на «Газпром» у розмірі 85,9 млрд грн АМКУ прийняв у лютому 2016 року. Штраф був накладений за порушення законодавства про економічну конкуренцію при транзиті газу. Газпром оскаржив рішення в різних інстанціях, але безуспішно. В остаточному варіанті розмір штрафу був збільшений, оскільки до суми увійшла також пеня за прострочення сплати штрафу.

QHA