КИЇВ (QHA) -

Під час щорічного форуму Yalta European Strategy торговий представник України Наталія Микольська наголосила на необхідності доопрацювання угоди про створення режиму вільної торгівлі, так як ситуація за 10 років змінилася, а її умови не змінилися.

- Справа в тому, що переговори по цій ЗВТ завершилися давним-давно. І ця угода вже застаріла. Квоти, зокрема, не працюють ні для України, ні для ЄС, - заявила вона.

Варто зазначити, що переговори щодо створення ЗВТ з Євросоюзом почалися 10 років тому - відразу після вступу України до Світової організації торгівлі, а завершилися в 2013 році. З цього часу документ не коригувався.

- Угода набула чинності через кілька років після підписання. Звичайно, з цього часу вона застаріла. Змінилася і українська економіка, і європейська. Тепер нам треба сідати і обговорювати, де ми можемо додатково піти назустріч і скасувати ці обмеження, - додала торговий представник України.

Проте, чинна угода стала поштовхом для українських компаній для виходу на ринки ЄС.

- Ще в 2012 році з ЄС працювали кілька тисяч українських компаній. У минулому році - 12 тисяч. А тільки за перше півріччя ця кількість зросла на 40%, - розповіла Наталія Микольська.

Нагадаємо, режим ЗВТ вступив в силу з 1 січня 2015 року. Відповідно до Угоди про асоціацію, сторони мають право почати переговори про корекцію угоди після трьох років з моменту набрання нею чинності.

Джерело: Європейська правда

QHA