КИЇВ (QHA) -

Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки приватизації (продажу) АБ "Укргазбанк" між Міністерством фінансів України, ПАТ "Укргазбанк" та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC)

підписав міністр фінансів Олександр Данилюк, голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко, директор департаменту Європи та Центральної Азії Томаш Тельма, передає кореспондент QHA.

У церемонії підписання, яка відбулась в будинку Уряду, брали участь прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та президент Групи директорів Всесвітнього банку Джим Йонг Кім.

Цей Меморандум є частиною масштабних зусиль Уряду, який контролює значну частину банківського сектору з реформування та зміцнення державних банків перед їхньою приватизацію. У рамках цієї роботи Уряд вже подав до Верховної Ради проект закону, розроблений Мінфіном спільно з міжнародними фінансовими інституціями, щодо вдосконалення корпоративного управління державних банків, також наразі оновлюється стратегія їхнього реформування.

Таке партнерство є одним із важливих компонентів стратегії IFC щодо створення прозорого і конкурентного процесу, спрямованого на приватизацію державних банків з метою збільшення темпів зростання кредитування та інвестиційної привабливості банківського сектору України, відзначалось на церемонії.

IFC сприятиме «Укргазбанку» у зміцненні корпоративного управління, забезпеченні його операційної незалежності та подальшому вдосконаленню сталої банківської моделі, заснованої на комерційній доцільності.

— Уряд і надалі працюватиме над створенням необхідних умов для покращення інвестиційного клімату в державі, залученні іноземних інвестицій у вітчизняну економіку, — сказав Гройсман.

Міністр фінансів Олександр Данилюк на церемонії підписання Меморандуму зазначив, що це партнерство є потужним сигналом, що Україна серйозно налаштована на залучення приватних інвестицій у банківський сектор та якісну трансформацію «Укргазбанку».

— Вподовж останнього року «Укрзагбанк» досяг значного прогресу в перетворенні на більш ефективний, прозорий та інноваційний банківський інститут. "Укргазбанк" став першим банком, який запровадив абсолютно нову для країни модель — green banking. Безумовно, така співпраця сприятиме посиленню позицій банку на ринку та збільшенню його інвестиційної привабливості, — cказав голова правління «Укргазбанку» Кирило Шевченко.

В інтерв'ю журналістам Кирило Шевченко повідомив, що Всесвітній банк в особі IFC планує увійти в капітал "Укргазбанку" в якості міноритарного акціонера. Коментуючи співпрацю з міжнародними інституціями в частині підготовки банку до приватизації, голова правління банку відзначив важливість і перспективність такої взаємодії.

 — Це доленосний крок у роботі банку. За рахунок цього співробітництва ми матимем синергію державної власності та потенційного співвласника — міжнародної фінансової організації, такої як Всесвітній банк в особі IFC. Це надасть абсолютно унікальні можливості, абсолютно унікальне співвідношення надійності та інноваційності.

На уточнюючі запитання кореспондента QHA щодо розміру частки, яку планується продати IFC, її вартості та термінів входження в капітал, Шевченко відповів таким чином:

— Зараз йдеться /про розмір частки/ до 20%. Щодо термінів, то уряд це планує зробити наступного року. Щодо вартості пакету — ще зарано говорити.

У вересні IFC надала «Укргазбанку» гарантію торговельного фінансування на суму 20 млн доларів. IFC також допомагає банку наростити його діяльність у сфері "зеленого" фінансування.

Довідка. Публічне акціонерне товариство (ПАТ) «Укргазбанк» входить до топ-5 українських банків за обсягом активів. Працює з корпоративним, малим і середнім бізнесом, а також фізичними особами. 94,94% банківського капіталу належить державі в особі Міністерства фінансів України.

Для вирішення проблеми недостатності інвестицій у боротьбі з глобальними проблемами, з якими зараз зіткнулося людство, створюються "зелені" банки. У 2015 році в Парижі створена міжнародна організація The Green Bank Network (GBN) для співпраці та обміну знаннями і досвідом між існуючими зеленими банками.

В Україні наразі 6 державних банків — ПАТ “КБ ПприватБанк”, АТ “Укрексімбанк”, АТ “Ощадбанк”, АБ “Укргазбанк”, АТ (публ.) “Український банк реконструкції та розвитку”, ПАТ “Розрахунковий центр”.

Уряд планує приватизувати більшість державних банків. У держвласності можуть залишити лише "Ощадбанк" та "Укрексімбанк".

QHA повідомляло, що прокуратура Києва повідомила про підозру колишньому заступнику голови правління ВАТ АБ «Укргазбанк» за фактом службового підроблення та службової недбалості, що спричинило за собою збитки на суму понад 155 мільйонів гривень. Екс-чиновника підозрюють у підписанні збиткових договорів між банком і комерційними підприємствами, у результаті чого фінансова установа втратила право на заставне майно, яке знаходилося у нього в іпотеці.

QHA