КИЇВ (QHA) -

Президент України підписав схвалений Верховною Радою Закон «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Цей закон вирішує спір про встановлення загальнобудинкових або індивідуальних лічильників газу і право громадян самостійно встановлювати лічильник газу у помешканні.

Якщо раніше без дозволу мешканців будинку встановлювався загальний лічильник, то тепер без їхньої згоди це заборонено.

Також споживачі можуть встановлювати індивідуальні лічильники газу в квартирах. Витрати на їхнє встановлення бере на себе оператор газорозподільної станції (ГРС). Споживачеві гроші компенсують з майбутніх оплат за спожитий газ.

Порядок і розмір компенсації витрат на придбання та встановлення лічильників газу визначає Кабінет міністрів.

Раніше, користуючись недосконалістю закону, постачальники газу почали масово встановлювати у багатоквартирних будинках загальні лічильники замість індивідуальних. Таким чином, оператори ГРС змусили мешканців сплачувати за газ, який використовував будинок у загалі, незалежно від фактичного використання конкретним споживачем.

Крім того, до прийняття цього закону, оператори ГРС відключали будинок від газу, якщо мешканці відмовлялися від загальнобудинкового лічильника. Тепер це заборонено.

Граничний термін встановлення усім споживачам індивідуальних лічильників газу перенесено з 1 січня 2018 року на 1 січня 2021 року.

Закон набуде чинності з дня його публікації 19 січня 2018 року.

QHA