КИЇВ (QHA) -

За словами політика, якщо інформація про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка підтвердиться офіційно — це стане прямим свідченням того, що «керівники МЕРТ не тільки некомпетентні, але і є співорганізаторами "афери Денисенка", яка суперечить українським інтересам і угоді з СОТ».

— За наявною у мене інформацією, Мінекономіки погодило зрадницький законопроект №6035 про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка без зауважень, — повідомив кореспонденту QHA голова парламентського Комітету з питань промполітики та підприємництва Віктор Галасюк.

За словами політика, якщо ця інформація підтвердиться офіційно — це стане прямим свідченням того, що «керівництво МЕРТ не тільки не компетентне, але і є співорганізатором "афери Денисенка", яка суперечить українським інтересам і угоді з СОТ».

Нагадаємо, нещодавно, незважаючи на позитивні ефекти мораторію, до Верховної Ради внесли законопроект №6035 про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка, що всупереч регламенту був розписаний не до профільного Комітету з питань промислової політики і підприємництва, до предметів відання якого належить зовнішньоекономічна діяльність, а на Комітет з питань економічної політики.

Нагадаємо, що законопроектом від 6 лютого 2017 року №6035, автором якого є нардеп Анатолій Денисенко, який запропонував тимчасово, до 1 січня 2020 року, встановити на необроблені лісоматеріали, а також паливну деревину ставку вивізного (експортного) мита у розмірі 15% від їх митної вартості.

Голова промислового комітету пообіцяв відстоювати національні інтереси до кінця і «каменя на камені не залишити від компрадорської махінації» щодо скасування мораторію.

Як повідомляло QHA, Україна вирішила скасувати заборону на експорт необробленої деревини (ліс-кругляк) 24 листопада 2016 року за підсумками саміту Україна-ЄС. Представники ЄС заявили, що на це погодився Петро Порошенко в обмін на надання фінансової допомоги від Євросоюзу в розмірі 600 млн євро.

Губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль різко розкритикував рішення про скасування заборони на експорт лісу. За його словами, це призведе до масової вирубки українських лісів.

ФОТО: інтернет, прес-служба В. Галасюка

QHA