КИЇВ (QHA) -

Народний депутат України Олег Ляшко під час брифінгу за підсумками засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів комітетів Верховної Ради України заявив, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень нівелюється через знецінення гривні та купівельної спроможності українців.

Депутат і його фракція виступають за посилення відповідальності керівництва Нацбанку за прийняття рішень, що впливають на країну.

— Сьогодні Нацбанк намагається утримати курс гривні до долара за рахунок валютних інтервенцій і золотовалютних запасів. Ці запаси складають понад 15 мільярдів доларів, а сформовані вони здебільшого за рахунок кредитів МВФ, сказав Олег Ляшко, передає кореспондент QHA.

За словами депутата, це пряма дорога до дефолту, оскільки кредити потрібно повертати з відсотками.

Ляшко також зазначив, що золоті запаси поступово закінчуються, і запевнив, що його партія підтримає законопроект №5257 про забезпечення прозорості діяльності Нацбанку України і підвищенні його відповідальності перед суспільством.

За даними нардепа, управління Нацбанку виступає проти ініціативи прийняття такого закону.

У Національному банку не виключають, що прийняття законопроекту під №5257 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством» може стати причиною нової фінансової та економічної кризи.

Як повідомляли ЗМІ, нещодавно народний депутат України Олег Ляшко повернувся з Таїланду, де відпочинок йому коштував всього 30 доларів на добу.

QHA