КИЇВ (QHA) -

Якщо не стримувати апетити «Нафтогазу», то він вирівняє ціни на газ для населення за верхньою шкалою, як для промисловості. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві заявив директор спеціальних проектів НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев.

— Насьогодні «Нафтогаз» продає паливо для населення за ціною 5,5 грн. за кубометр, для промисловості — по 10,1 грн. і релігійним організаціям — по 2,97 грн. за кубометр. При цьому уряд утримує його від бажання вирівняти ціни для всіх за верхньою шкалою, — сказав він.

Також Рябцев пояснив, чому до цих пір не розкриваються списки субсидантів. За його словами, використовується стара схема «мертвих душ». Приховуючи кому, скільки і за якою ціною продається газ, зацікавлені особи списують великі обсяги, ніж реально їх продають. Використовуючи подібні корупційні схеми, вони обкрадають державу.

Експерт прокоментував, у тому числі, причину скорочення використання газу в Україні. Він вважає, що це не наслідок енергоефективної політики, а банальне скорочення виробництва, особливо мінеральних добрив.

Нагадаємо, у «Нафтогазі», за рекомендацією ЄС, триває реформування з метою уникнення корупції та підвищення конкурентоспроможності. Насьогодні виведені в окремі підрозділи газовидобувні та газорозподільні компанії. По завершенні арбітражного суду в Стокгольмі, ГТС також буде відділена від вертикально інтегрованої системи.

QHA