КИЇВ (QHA) -

Збут вугілля із ОРДЛО відбувається переважно в Туреччині. Відзначається, що поставки почалися у квітні 2017 року, а в травні-червні стали систематичними: в останні місяці в Туреччині щомісяця розвантажується 5-6 кораблів, на борту кожного з яких знаходиться близько 20 тисяч тонн вугілля, повідомляє «Економічна правда» з посиланням на власне джерело на ринку.

Згідно з повідомленням, операціями з вугіллям, видобутим на окупованій території Донецької та Луганської областей, від імені Сергія Курченка займається кілька компаній. Найчастіше — ТОВ «Петролеум капітал», зареєстроване в Нижньому Новгороді, РФ.

Вивіз вугілля здійснюється через залізничне сполучення Квашино (Україна) — Успенська (Росія). Зі станції «Успенська» з/д транспортом вугілля постачається до вузлової станції «Кізітерінка-експорт», з якої йде подача вантажів у порт Ростова-на-Дону.

У супровідних документах до однієї з партій зазначено, що через територію Росії антрацит поставляється в режимі транзиту (класифікується позначенням «31»), а країна походження вугілля невідома.

У Ростові-на-Дону, згідно з документами, антрацит був завантажений на судно Mega.

Звідти вантаж морем доставлений у порт Мерсін (Туреччина).

Як повідомляє джерело, відповідно до аналізу якісних характеристик вугілля, проведеним у порту Ростова перед вантаженням на судно Mega, вміст сірки в ньому становить 2%, що відповідає рівню сірки в антрацитах українського походження і одночасно перевищує максимальний рівень (1,5%) її змісту в російському вугіллі.

Нагадаємо, у середині квітня ЗМІ повідомляли, що український олігарх-втікач Сергій Курченко за підтримки влади Російської Федерації намагається стати монопольним оператором з постачання російського скрапленого газу до України.

ФОТО: Економічна правда

QHA