РІВНЕ (QHA) -

У Рівному відбувся круглий стіл, в рамках якого бізнесмени обговорювали підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн та податкове навантаження, пов'язане з цим. Народний депутат Дмитро Добродомов  взяв до уваги озвучені думки.

— Від Уряду немає рекомендацій, не змінене програмне забезпечення для того, щоб робити кошторис. Не можемо зробити жодного проекту, — каже підприємець Юрій.

Окрім цього підприємці скаржилися на перевірки. Адже якщо не пустити податкову, то віднині штраф обійдеться у 320 тисяч гривень. Якщо знайшли неоформленого працівника — до 96 тисяч гривень. Власники бізнесу занекопоєні новими штрафами.  

Учасники круглого столу наголошували, що з боку держави мала б бути певна допомога, зокрема у вигляді доступних кредитів. Підприємець Сергій навів приклад Польщі, де є програма кредиту під 3% річних для тих, хто відкриває підприємство.

— Має бути згода та домовленість. Держава має створювати ті ж самі робочі місця, — зазначає представник сфери продажу одягу.

Можливо, як варіант зробити менше навантаження, або певну відстрочку, пропонують підприємці, адже представники малого та середнього бізнесу неспроможні працювати в таких умовах. Інші скаржилися на тиск.

— Працюю у бізнесі вже 20 років, але такого тотального тиску, як зараз, на підприємців ніколи не було. Найкращий поступ був за часів Кучми — дав можливість працювати за єдиним податком. Пішов ріст, процес розвитку. Сьогодні пішов зворотній процес. Це реальне знищення, обурюється підприємець із Дубна.

— У мене є колега у Польщі. Він почав бізнес. Йому компенсували 50% за придбання техніки, бо він створює робочі місця, приносить прибуток для держави. А ми тільки зареєстрували, а завтра вже стоять дядьки — «дайте». Монополія Ахметова вбиває бізнес. Поки не буде декілька постачальників електроенергії, газу та конкуренції — толку не буде, — впевнений підприємець.

У своєму виступі народний депутат Дмитро Добродомов згадав погану тенденцію до закриття ФОПів ця цифра вже перевищила 200 тисяч. Парламентар впевнений, що мінімальну зарплату слід було підвищувати, але не в такий спосіб.

— Нам треба робити сприятливі умови для того, щоб підприємство розвивалося, а не заганяти його в кут такими речами, що робить уряд, — наголосив Добродомов.

Як один із варіантів він порадив ввести пільги для підприємців та галузеву мінімальну зарплатню. 

QHA