АНКАРА (QHA) -

Журнал «Forbes» опублікував уже дванадцятий у цьому році рейтинг «100 найбагатших турків», перше місце в якому зайняв бізнесмен із кримськотатарськими корінням.

З бюджетом у 3 мільярди і 700 мільйонів доларів ним став турецький бізнесмен кримськотатарського походження і голова Ради директорів холдингу «Йилдиз» («Yıldız») Мурат Улькер.

Друге місце зайняв голова Ради директорів холдингу «ФІБА» Хюсню Озйегін, власник стану розміром у 3 мільярди доларів, а третя позиція дісталася Семахату Арселю, який очолює Раду директорів холдингу «Коч» (2 мільярди і 400 мільйонів).

Мурат Улькер — спадкоємець одного з найбільших турецьких мануфактур Ülker, виробника харчової продукції. Близько 78 країн співпрацюють із цією фірмою, включаючи й Україну.

Улькер народився в 1959 році у Туреччині. Його батько Сабрі Берксан родом із Криму, але змушений був переїхати до Туреччини у 1929 році. А в 1944 році почався сімейний бізнес, який процвітає і сьогодні.

Хоча Улькер ніколи не жив у Криму, у 2014 році кримськотатарський бізнесмен у Twitter опублікував твіт, який свідчить, що він уважно стежить за подіями на півострові:

— З цікавістю і гіркотою спостерігаю за Кримом, батьківщиною мого батька... Думаю про вчорашнє, щоб зрозуміти сьогодні: на думку спадає держава Золота Орда.

ФОТО: інтернет

QHA