АСТАНА (QHA) -

На Всесвітній виставці ЕКСПО-2017 в Астані Україну представляли 30 провідних компаній, що займаються діяльністю у сфері енергетики та енергоефективності, повідомляє кореспондент QHA.

Загалом Україна презентувала на виставці понад 100 проектів у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема 38% у сфері виробництва енергії з біомаси, 20% — виробництва альтернативного палива, 18% сонячної енергетики, 12% вітрової енергетики, 8% скорочення споживання природного газу і 4% проекти міні- і мікроГЕС.

В.о. комісара павільйону України, віце-президент Торгово-промислової палати (ТПП) України Сергій Свистіль повідомив кореспонденту QHA, що особливу увагу відвідувачів українського павільйону привернула інноваційна інформаційно-пошукова система, за допомогою якої бажаючі можуть дуже швидко і просто знайти і скопіювати для подальшого вивчення інформацію про ті українські розробки, які їх зацікавлять.

— Перше, що ми привезли, це інформаційно-пошукова система. В цілому вона включає більше ста пропозицій щодо експорту, імпорту та інвестицій в Україну. З інформаційно-пошуковою системою працювали фахівці з інших країн, які були зацікавлені прийти на наш стенд і побачити, що ж пропонує Україна.

Чотири українські розробки були відібрані Міністерством енергетики Казахстану. Зокрема це вітрогенератори потужністю 2 і 2,5 Вт, автономний модульний будинок, фотоелектричні жалюзі і колектор на базі концентратора сонячної енергії.

— Крім того, з багатьма компаніями ми досягли домовленостей щодо подальшої співпраці. Виставка це тільки свого роду трамплін, і далі ми будемо працювати на рівні технічних фахівців, які безпосередньо будуть співпрацювати з інвесторами, повідомив Свистіль.

За словами Сергія Свистіля, особливо великі переваги має Україна у сфері вітрової енергетики.

На теренах колишнього Радянського Союзу ми єдина країна, яка досягла таких результатів, що може сама виробляти ці установки. Україна має відповідну якість і ціну.

Крім того, в рамках виставки українська компанія Syneko підписала меморандум із Євразійським фондом розвитку інновацій республіки Казахстан про створення технопарку та дослідницького центру для опріснення води, переробки сміття та деяких інших завдань. Також корейська компанія UNINK відібрала 10 українських проектів для подальшого вивчення на предмет інвестицій.

Як раніше повідомляло QHA, Україна була нагороджена бронзовою нагородою виставки за найповніше розкриття теми виставки.

Нагадаємо, виставка ЕКСПО-2017 розпочала роботу 10 червня 2017 року. У форумі взяли участь 115 держав, кожна з яких презентувала власний павільйон з розробками технологій енергоефективності, а також результатів досліджень у сегменті використання альтернативних джерел енергії.

QHA