КИЇВ (QHA) -

Екс-власник ПАТ КБ «ПриватБанк» Ігор Коломойський і пов'язані з ним компанії і особи подали до суду 90 позовів у зв'язку із націоналізацією ПриватБанку, повідомляє Укрінформ.

Коломойський оскаржить саму процедуру виведення ПриватБанку з ринку (4 позови), постанова Кабміну про входження держави в капітал фінустанови (2 позови) і намагається розірвати поручительство по кредитах рефінансу (1 позов).

До судів подано також 42 справи, в яких позивачі намагаються оскаржити те, що вони пов'язані з власниками ПриватБанку.

Ще 19 справ направлено до суду з метою скасувати процедуру ball-in, коли депозити великих вкладників ставали капіталом банку при націоналізації.

За 17 справами офшори і фізичні особи, визнані пов'язаними з ПриватБанком, оскаржать припинення нарахування відсотків по депозитах.

У Національному банку повідомили, що позови, за якими оскаржується націоналізація, не можуть мати наслідком повернення банку колишнім власникам:

— Згідно зі статтею ст. 41 Закону України «Про систему гарантування внесків фізичних осіб» держава як інвестор не може бути позбавлена ​​права власності на придбані нею акції банку, і такі акції не можуть бути витребувані у неї на користь колишнього власника.

Ігор Коломойський як колишній власник акцій банку не має права вимагати від... держави відшкодування будь-яких збитків, яких він зазнав у результаті придбання інвестором акцій банку, з підстав недійсності, скасування або визнання протиправними рішень щодо всіх питань, правових угод або інших дій, вжитих або вчинених в процесі визнання банку неплатоспроможним та виведення його з ринку, — йдеться у коментарі НБУ.

Як повідомляло QHA, кожному українцю зі своїх податків вже доведеться заплатити 3,5 тисячі гривень за націоналізацію ПриватБанку.

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року ПриватБанк офіційно перейшов у державну власність.

У червні 2017 року Коломойський подав до суду серію позовів, спрямованих проти Кабміну, НБУ і ПриватБанку.

ФОТО: інтернет

QHA