КИЇВ (QHA) -

Депутати Київщини вимагають маркувати товари, що походять з Росії, щоб уникнути фінансування російських загарбників за рахунок припинення торгівлі продукцією РФ на території України. Інформацію про цю ініціативу народних обранців на персональній сторінці у соціальній мережі Facebook розмістив гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

— Передісторія цього рішення була наступною: до мене звернулися люди з Броварів з питанням: чому Ви як голова Асоціації постачальників торговельних мереж брали участь в ініціюванні бойкоту товарів з РФ, а як депутат ще нічого не зробили в цьому напрямку? Тому мною було підготовлене звернення, яким встановлюються рекомендаційні вимоги щодо маркування продукції, що походить з РФ для торгівлі,  пояснив він.

За словами гендиректора, більшість громадян України відмовляються купувати товари, що походять з РФ, що є адекватною, ненасильницькою, абсолютно законною і справедливою реакцією українців на дії країни-агресора.

— Адже абсолютно ясно, що, підтримуючи Росію іта її економіку, наші громадяни підтримують бойові дії проти України. Одним з ініціаторів акції «Бойкотуй російське» і була Асоціація постачальників торговельних мереж. Лише 2015 року, за нашими підрахунками, це знизило продаж продуктів, які походили з країни східного сусіда, на $ 1 млрд, уточнив Дорошенко.

Київська обласна рада пішла назустріч свідомим громадянам і рекомендувала торговим точкам Київської області маркувати продукцію російського походження. Метою даного рішення є надання можливості громадянам України, зокрема жителям Київської області, під час придбання продукції здійснювати свідомий вибір виробника і уникати продуктів, вироблених на території країни-агресора.

Зазначеним рішенням торговим точкам на території Київської області рекомендовано ввести спеціальне помітне маркування товарів російського походження позначкою «Товари з Російської Федерації» з нанесенням зображення прапора РФ і розміщувати їх на окремих полицях.

Зазначимо також, що на сьогодні продукти харчування, вироблені в Росії, в магазинах і супермаркетах Київщини практично відсутні. Тому рішення облради більшою мірою стосуватиметься косметики і побутової хімії.

ФОТО: інтернет

QHA