КИЇВ (QHA) -

Угода про вільну торгівлю між Туреччиною та Україною буде підписана до кінця нинішнього року, заявив заступник міністра економіки Туреччини Фатіх Метін на засіданні Асоціації турецьких і українських бізнесменів в Україні (TUİD) у Києві.

У засіданні також взяли участь заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Титарчук і посол Туреччини Йонет Джан Тезель.

Фатіх Метін зазначив стрімке зростання економіки Туреччини за останні 15 років. За його словами, тільки в першому кварталі 2017 року економіка Туреччини зросла на 5%.

— Угода про вільну торгівлю між Туреччиною та Україною знаходиться на стадії розробки, але сторони вже домовилися щодо більшості пунктів документа, — підкреслив він.

За його словами, переговори щодо угоди затягуються в зв'язку з великою різницею в собівартості товарів промислового виробництва в Україні та Туреччині.

— За останні роки товарообіг між двома країнами скоротився в зв'язку з політичною кризою в Україні. Але у Туреччині та України є достатній потенціал для зростання товарообігу, — запевнив Метін.

Раніше QHA повідомляло, що прем'єр-міністри України Володимир Гройсман та Туреччини Біналі Йилдирим поставили за мету збільшити обсяг товарообігу між двома країнами до $ 20 млрд. Нагадаємо, у 2016 році обсяг торгівлі між Туреччиною та Україною перевищив $ 3 млрд.

ФОТО: інтернет

QHA