ОТТАВА (QHA) -

Більшістю голосів нижня палата федерального парламенту Канади підтримала ратифікацію Угоди про зону вільної торгівлі з Україною у третьому і остаточному читанні.

Угоду тепер має бути передано до верхньої палати парламенту (Сенату), а після цього — на підпис генерал-губернатору, що є фінальним етапом на шляху набуття документом юридичної чинності.

Нагадаємо, Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі, що знімає торговельні обмеження і повністю скасовує мита на основні групи товарів, 11 липня 2016 року. 14 грудня 2016 року нижня палата парламенту Канади ратифікувала угоду про ЗВТ з Україною.

Зона вільної торгівлі між двома країнами знімає торговельні обмеження і повністю скасовує торгові мита на основні групи товарів протягом пільгового періоду (3-7 років).

Відразу після набуття угодою чинності скасовуються торгові мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію і електротехніку.

Також протягом 3-7 років скасовуються мита на ряд агропродуктів, будівельні матеріали, продукцію машинобудування, включаючи комплектуючі до літаків, автомобілів і тракторів.

Крім того, документ надає можливість українським та канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн.

ФОТО: інтернет

QHA