КИЇВ (QHA) -

У рамках Цільового фонду багатьох партнерів (ЦФБП) урядами Канади та Швеції виділені перші 2 млн доларів на відновлення миру на Донбасі. Кошти будуть адмініструватися Світовим банком, передає прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні виконавчої ради ЦФБП, яке відбулося сьогодні, 13 березня.

— Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за підтримку в питанні допомоги громадянам і місцевим громадам, які постраждали від негативних наслідків військової агресії РФ в Криму і на сході України. Завдання Цільового фонду, у тому числі, — створення нової якісної системи ухвалення стратегічних рішень, — заявив Вадим Черниш, голова Державного агентства з питань відновлення Донбасу.

Засоби грантів будуть спрямовані на фінансування пріоритетних проектів, що здійснюються Державною цільовою програмою. Їхня мета — відновлення Донбасу і розвиток миру в Україні за рахунок підвищення якості життя українських громадян, які відчувають негативний вплив російської агресії на сході України. Йдеться, зокрема, про забезпечення захисту прав громадян, які постраждали від конфлікту, на житло, соціальну допомогу, медичні, освітні та комунальні послуги, створення робочих місць, допомоги з інтеграцією у нові громади, а також підтримки економічної активності 5 регіонів, де проживає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб.

Раніше QHA повідомляло, що США надасть Україні 6 млн доларів на розмінування Донбасу.

QHA