КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр виступає за зниження митних ставок на ввезення іноземних автомобілів.

Про це, як повідомляє кореспондент QHA, він розповів на підсумковій прес-конференції.

На запитання про те, як особисто прем'єр ставиться до автомобілів на литовських номерах, він відповів:

— Я вважаю, що закон повинен бути один для всіх. Не повинно бути когось обраного на будь-яких номерах. Повинна бути загальна система розмитнення в Україні. Якщо є якісь непомірні ставки, давайте про це говорити. Але завозити автомобілі, які ніде ніким не реєструються і на яких часто скоюються злочини, і за якими неможливо нічого з'ясувати це ненормально.

Він повідомив, що з цього питання йдуть напрацювання у комітеті парламенту.

— Потрібно порадитися з фракціями, для того, щоб навести у цьому питанні лад. Ніхто не хоче нічого поганого по відношенню до автомобілістів, але треба знаходити правильні рішення, які будуть робити всіх рівними перед законом. Я думаю, що більшість українців з цим погоджується, резюмував Гройсман.

За даними ДФС, станом на 1 листопада 2017 року в Україні незаконно перебуває майже 236,6 тис. автомобілів на іноземній реєстрації.

Тим часом, митний департамент Литви відзвітував про перші результати перевірок законності експорту авто з литовськими номерами до України. Згідно звіту, понад 59 тис. автомобілів були вивезені з Литви до України в обхід існуючих законодавчих норм, тобто, з грубими порушеннями митних правил.

Як відзначають експерти, це може серйозно вдарити по так званим власникам авто c литовськими номерами, які завезли їх у якості співробітників компанії. У Литві дуже жорстко карають за приховування податків — наприклад, нещодавно у громадянина країни конфіскували незадекларовану $31 тисячу та виписали штраф.

Нагадаємо, на прес-конференції Гройсман також заявив, що очікує стабілізації курсу гривні у січні 2018 року на фоні зникнення сезонних чинників, що впливають на вартість національної валюти.

QHA