КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман очікує стабілізації курсу гривні у січні 2018 року на фоні зникнення сезонних чинників, що впливають на вартість національної валюти.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві, передає кореспондент QHA. За словами Гройсмана, коливання курсу гривні носять сезонний характер.

— У грудні завжди так відбувається. У січні відбувається стабілізація, і це абсолютно очевидно, сказав він.

Коментуючи закладений до держбюджету — 2018 курс 30,1 грн за долар до кінця року, глава уряду підкреслив, що це лише прогноз, і не факт, що він справдиться.

— Звертаю увагу, що на сьогодні немає підстав говорити про те, що ми очікуємо якихось серйозних коливань. Об'єктивні обставини відсутні, сказав Гройсман.

Як повідомлялося, курс гривні з 5 квітня 2017 року перебував у низхідному тренді, який, окрім невеликої перерви, тривав до 29 серпня. За вказаний період національна валюта подорожчала відносно долара США на 6,4% до 25,4525 грн за долар.

НБУ пов'язує поступове ослаблення гривні з сезонними факторами і заявляє про відсутність для цього фундаментальних підстав.

Раніше в НБУ пояснили причини падіння курсу гривні.

Нагадаємо, сьогодні Гройсман також заявив, що черговий перерахунок пенсій в Україні повинен відбутися у 2019 році. Глава уряду зазначив, що у результаті пенсійної реформи майже 5 млн громадян отримали підвищення пенсій на більш ніж 400 гривень.

QHA