КИЇВ (QHA) -

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав «безпрецедентними» обсяги ремонту дорожньої інфраструктури цього року, розповів про 30-відсоткове зростання пасажирських авіаперевезень та нарощування видобутку власного газу, акцентував на дуже позитивній динаміці експорту агропродукції, пообіцяв підтримку фермерам і повідомив про намір уряду знизити ставки портових зборів. 

Такі акценти він розставив сьогодні, представляючи Звіт уряду України за підсумками ІІІ кварталу 2017 року.

За словами прем’єр-міністра, цього року за січень-серпень відбулося збільшення експорту — на 24,5% проти аналогічного періоду минулого року, але він також потребує подальшого реформування.

— На сьогодні це достатньо динамічний сектор (агро), який зростає, але нам по ньому треба поглиблювати переробку, щоб робочих місць і продукції на селі стало більше, з якою ми будемо виходити на міжнародні ринки, — наголосив Гройсман.

Він також повідомив, що за 9 місяців поточного року товаровиробники отримали 2,3 млрд грн дотацій.

За словами Гройсмана, наступного року акцент буде зроблений на розвитку фермерства в країні, і для його підтримки уряд не лише створив окремого заступника аграрного міністра з питань фермерства, але й запропонував 1 млрд грн у проекті бюджету 2018 року.

— Ми вважаємо дуже важливим розвиток фермерства, українського національного фермерства, і в це ми будемо інвестувати кошти і зусилля. Трошки менше місяця тому ми затвердили Концепцію розвитку фермерства в Україні, ми ввели додаткову посаду заступника міністра АПК з питань розвитку фермерства і ми направили до українського парламенту бюджет, в якому передбачено 1 млрд грн для підтримки саме українського фермерства.

Гройсман також повідомив, що уряд направив пропозиції щодо розвитку інвестицій у сферу сільгоспмашинобудування у цьому секторі, і пообіцяв наступного року масштабно відновлювати в країні тваринництво, ферми, молочно-товарні комплекси, тобто ті напрямки, які зроблять внесок у підтримку національної економіки і розвиток українського експорту.

Прем’єр-міністр зауважив, що бізнес у розмові з владою дуже часто говорить, що їм потрібна нова логістична інфраструктура — дороги, порти, аеропорти тощо, і навів дані, що цього року у цій сфері є позитивні зрушення. Зокрема, він назвав «безпрецедентними» обсяги ремонту доріг (на слайдах було вказано що за три квартали цр. ліквідовано 7686 тис кв м ямковості) та наголосив на різкому зростанні на 32% пасажирських авіаперевезень як свідченні відновленні економіки.

— Хочу підкреслити, що за 9 місяців 2017 року, і сподіваюся, що українці це вже помічають, ми вийшли на безпрецедентні обсяги виконання ремонтно-будівельних робіт на дорогах України. Але хочу наголосити, що ми маємо як мінімум на третину збільшити фінансування доріг наступного року, щоб якісних доріг в Україні стало більше.

Гройсман також звернув увагу на зростання транзиту вантажів через морські порти і повідомив, що уряд прийняв рішення з 1 січня 2018 року знизити портові збори на 20%, що дозволить збільшити конкурентоспроможність українських портів.

— Транзит вантажів через морські порти зріс на 4,2%. Для нас дуже важливо, щоб наші порти були конкурентними, і тому ми з 1 січня, і ми вже запропонували це рішення, зменшуємо на 20% збори в українських портах, що теж підвищить нашу привабливість, збільшить перевалку вантажів, і ми будемо конкурувати за те, щоб у цій сфері було більше робочих місць, — заявив прем'єр-міністр.

Прем'єр-міністр вкотре наголосив, що Україна є самодостатньою державою, і досягнення енергетичної незалежності лишається одним з пріоритетів уряду. Зокрема цього року не лише зупинено падіння видобутку власного газу, але й відбулося незначне збільшення його видобутку. Так, за 9 місяців ц.р. видобуто 15,5 млрд кубометрів природнього газу — на 3,7% більше, ніж торік, а також 113,6 млрд квт.год електроенергії, що більше на 2,1%.

— Ми обіцяли зупинити падіння видобутку газу, і ми цього добилися. 600-700 млн кубометрів українського газу, який нам не треба купувати за кордоном за валюту, видобуто з українськи надр. Крім того, сьогодні вся система енергозабезпечення повністю як ніколи готова до осіньо-зимового періоду.  

Володимир Гройсман також повідомив, що найближчим часом буде оновлений план співпраці України з Євросоюзом.

QHA