КИЇВ (QHA) -

Згідно даних опублікованої в інтернеті справи Печерського районного суду № 757/19376/17-к від 9 квітня 2017 року у центрі схеми з виведення фірмою «Тедіс Україна» коштів до Росії була угода з наданням фінансової допомоги 11 фіктивним фірмам на суму 2,5 млрд грн. Крім того, у ГПУ вважають, що цю діяльність тютюновий монополіст України здійснював під прикриттям посадових осіб АМКУ.

Причому протиправність фінансово-господарських операцій підтверджена дослідженням, проведеним фахівцями Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві. Однак у судовому реєстрі не вдалося знайти дані про висунення підозри голові АМКУ Юрію Терентьєву або його заступнику Ніні Сидоренко, яка проводила розслідування справи про «Тедісе».

Рішенням Печерського райсуду м. Києва групі слідчих Генпрокуратури України надано тимчасовий доступ до всіх речей і оригіналів (з правом їх вилучення), що знаходяться у володінні Державної податкової інспекції у Деснянському районі ГУ ДФС Києва. Зокрема, до реєстраційної справи та податкової звітності ТОВ «Мегаполіс Україна Лоджистікс». Крім того, визначено, що дана постанова діє до 5 травня 2017 року.

Нагадаємо, як раніше повідомляло QHA, у жовтні 2016 президент України своїм указом ввів у дію рішення РНБО про введення персональних санкцій, у тому числі, щодо одного з власників «Тедіса» — російського громадянина Ігоря Кесаєва.

Генпрокуратура стверджує, що Ігор Кесаєв є власником групи компаній «Меркурій», до складу якої входить ВАТ «Завод ім. Дегтярьова », яке є одним із лідерів військово-промислового комплексу Росії та поставляє свою продукцію бойовикам ОРДЛО.

Крім того, слідством встановлено, що «Тедіс Україна» продавала цигарки фіктивним фірмам за ціною, яка майже не перевищує вартість їх придбання. Для приховування відомостей про реалізацію продукції за готівкові кошти, тютюнова продукція реалізовувалася через роздрібні мережі.

Ще однією схемою ухилення від податків стало уявлення поворотної фінансової допомоги підприємствам з ознаками фіктивності. Для цього були створені або куплені фірми, яким було надано 2,5 млрд грн поворотної фінансової допомоги, яка потім була відправлена ​​на рахунки інших фірм. Далі ці кошти через офшорні рахунки кінцевих бенефіціарів «Тедіс Україна» були виведені до Росії. Причому частина доходів нібито була спрямована на фінансування тероризму.

QHA