КИЇВ (QHA) -

Голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун подав у відставку і його прохання задоволене. Про це повідомив під час вступного слова на засіданні Уряду прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

За словами Володимира Гройсмана, Войцех Балчун мотивував своє прохання особистими обставинами.

— З розумінням поставився до особистих обставин, які змушують залишити посаду керівника УЗ. Хочу висловити вдячність Войцеху Балчуну за проведену роботу.

Прем’єр-міністр також повідомив, що доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України невідкладно запустити процедуру проведення публічного конкурсу на нового керівника Укрзалізниці.

Володимир Гройсман також озвучив вимоги до майбутнього керівника «УЗ». За його словами «Укрзалізниця» має стати одним з локомотивів укракїнської економіки. А головним завданням є завершення процесу корпоратизації «УЗ»

— Вимоги Уряду до нового керівника Укрзалізниці більш ніж чіткі. Перш за все результати роботи мають відчути всі пасажири, які користуються залізницею. І що не менш важливо — Укрзалізниця має стати одним з локомотивів нашої економіки. Найголовніше це орієнтація на результат. Серед головних завдань нового керівника — завершити процес корпоратизації Укрзалізниці та провести реформу корпоративного управління.

Сам Войцех Балчун на своїй сторінці у Facebook розповів про здобутки очолюваної ним компанії, подякував українцям за увагу до її роботи, а главу українського уряду - за підтримку.

— Це була найскладніша і найважливіша місія в моєму бізнесовому житті. Поки можу висловитись коротко. Відбулося значне покращення фінансового стану товариства. За 6 місяців 2017 року за міжнародними стандартами фінансової звітності чистий прибуток склав 122,5 млн.грн., що на 3,9 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період 2016 року... Ми стабілізували компанію, поліпшили всі економічні показники, підготували п’ятирічну стратегію, відновили репутацію компанії на міжнародній арені, повернулися на шлях інвестицій, запустили нові пасажирські сполучення. Але багато що і не склалося, що є природним з огляду на масштаби проблем Укрзалізниці... Та не будемо у такий момент говорити про погане. Краще про хороше, і тут маю сказати, що багато чим завдячую підтримці прем’єр-міністра Гройсмана, першого віце-прем’єра Кубіва, віце-прем’єра Кістіона, голови наглядової ради УЗ Кравцова. Щоденна критика також була для мене додатковою мотивацією. Триматиму кулаки за нову команду в Укрзалізниці, за подальші реформи і, зі свого боку, робитиму все, щоб реалізувати проекти компанії на міжнародних ринках. Укрзалізниця і Україна — назавжди у моєму серці.

Довідка. Поляк Войцех Балчун очолював ПАТ «Укрзалізниця» з 6 червня 2016 року. В 2005-2007 роках — голова Ради Директорів Польської залізниці. У квітні 2012 року був головою ради директорів Польських авіаліній LOT. З 2007 року лідер і гітарист рок-гурту Chemia.

20 квітня 2016 року в результаті конкурсу був призначений Кабінетом Міністрів України головою правління ПАТ «Укрзалізниця».

Його призначення викликало багато суперечок. Войцех Балчун не знайшов спільної мови з міністром транспорту Володимиром Омеляном щодо шляхів і методів керування і реформування компанії. Водночас за час його керування в «УЗ» започатковані певні позитивні зрушення, зокрема щодо оновлення рухомого складу.

У червні Омелян повідомив, що контракт із Балчуном формально продовжений до 5 червня 2019 року.

QHA