КИЇВ (QHA) -

Для того, щоб нова модель ринку електроенергії запрацювала якомога швидше, потрібно ліквідувати перехресне субсидування, провести анбандлінг обленерго і сертифікувати НЕК «Укренерго», як оператора системи передачі, заявили експерти коаліції «Енергетичні реформи» у Києві 14 березня під час проведення круглого столу, передає кореспондент QHA.

— Заборгованість, що виникла в електроенергетиці, може стати серйозною перешкодою для відкриття ринку з 2019 року. Саме робота над цим нормативним документом є для нас пріоритетним. Сподіваємося найближчим часом передати його уряду, — сказала начальник відділу нормативно-правового забезпечення реформування ринку електроенергії Департаменту електроенергетичного комплексу Міненерговугілля, Вікторія Гнатовська.

Юрист підкреслила, що другим важливим документом, над яким працюють фахівці, є підтримка ТЕЦ. Допомогу надаватиме безпосередньо уряд на підставі проведеної оцінки.

Гнатовська також пояснила, що за новими правилами генерація і передача електроенергії будуть розділені, а споживач зможе обирати постачальника, мотивуючи свій перехід нижчою ціною і більш якісними послугами.

Нагадаємо, що новий закон «Про ринок електричної енергії» зобов'язує всіх учасників ринку провести реформування і почати працювати за новими правилами з липня 2019 року.

QHA