АНКАРА (QHA) -

South Stream Transport (SST, проектна компанія «Турецького потоку», 100-відсоткова "дочка" "Газпрому") почала будівництво в Туреччині приймального терміналу для морського газопроводу «Турецький потік», йдеться у повідомленні компанії.

З початком цих робіт проект морського газопроводу реалізується одночасно на трьох ділянках: на березі в Росії і Туреччини, а також у Чорному морі, відзначає компанія. Всі необхідні дозволи для початку робіт отримано.

У вересні 2017 року з компанією Petrofac був підписаний контракт на будівництво приймального терміналу. Petrofac на цей час здійснює мобілізацію. У якості основного субпідрядника було залучено компанію Tekfen, один з лідерів на будівельному ринку Туреччини.

На першому етапі будуть здійснюватися роботи з підготовки будівельного майданчика поруч з населеним пунктом Кийикей в регіоні Фракія. Відповідно до законодавства Туреччини компанія South Stream Transport отримала необхідні дозволи і заплатила необхідні мита.

SST повідомляє також, що роботи на береговій ділянці в Росії поряд з містом Анапа знаходяться на завершальній стадії. Закінчення будівництва цих технологічних об'єктів планується у 2018 році. Трубопрокладальне судно Pioneering Spirit компанії Allseas продовжує будівництво двох морських ниток. Перша нитка укладається в напрямку турецького берега.

Морський газопровід «Турецький потік» складається з двох ниток довжиною 930 км і діаметром 81 см. Кожна нитка може забезпечувати транспортування природного газу в обсязі до 15,75 млрд куб. м на рік. «Турецький потік» стане першим морським газопроводом цього діаметра у світі, прокладеним на глибині до 2200 метрів. Газ, що поставляється першою ниткою, призначається для турецького ринку. Друга нитка пройде у напрямку кордону Туреччини з ЄС для споживачів Південної і Південно-Східної Європи. Відповідно до графіка, перші поставки газу плануються на кінець 2019 року.

QHA повідомляло, що у листопаді перша нитка морського газопроводу «Турецький потік» увійшла до виняткової економічної зону Туреччини.

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

QHA