КИЇВ (QHA) -

Минув місяць, як набули чинності нові правила у газодобувній галузі. Чи почали вони працювати? Як реагують на них учасники? Чи відбудуться реальні зміни? Про це ми запитали виконавчого директора Асоціації газодобувних компаній України Романа Опімаха.

Роман Олімах: Одного місяця замало для підбиття підсумків, але точно можна сказати, що ми спостерігаємо значну активність у секторі і знаємо про плани компаній збільшити бурові роботи.

QHA: Як вплинув на роботу новий податковий режим?

Роман Олімах: Новий податковий режим істотно поліпшив інвестиційну привабливість України. За оцінками міжнародних експертів, безпосередньо консалтингової фірми WoodMackinzie, наша країна посідає сьогодні найпривабливішу позицію серед газовидобувних країн Європи. Ми очікуємо, що до нас прийдуть нові інвестори, які залучатимуть сучасні технології та міжнародний досвід у розвиток галузі.

QHA: Чи зможе держава дотримати слово і не міняти правила гри для газодобувної галузі, як воно обіцяло, протягом найближчих п'яти років?

Роман Олімах: В усьому світі це нормальна практика, яка широко використовується країнами, що розвиваються і прагнуть залучити більше інвестицій. В Україні хорошим прикладом стабілізаційної норми можна вважати аналогічну дію «зеленого тарифу» в енергетиці. Ми сподіваємося, що рентна ставка на буріння нових свердловин не змінюватиметься мінімум до 2023 року.

QHA: Яких ще позитивних змін очікує галузь у 2018 році?

Роман Олімах: Ми очікуємо, що 2018 рік стане визначальним і закладе фундамент для нового позитивного тренду в темпах нарощування газовидобутку. Ухвалення у другому читанні законопроекту №309-д має суттєво спростити процедуру введення нафтогазових родовищ в експлуатацію і прискорити відведення земель під буріння свердловин. Разом з тим індустрія очікує проведення прозорих і відкритих аукціонів на нові ділянки, лібералізацію обігу геологічної інформації та розкриття баз даних, а також модернізацію Кодексу про надра з урахуванням європейських стандартів.

Сергій Огін

QHA