КИЇВ (QHA) -

У вівторок, 14 лютого, під час парламентського круглого столу «Вплив тарифної політики на промисловість і економіку» заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк поінформував, що після прийняття НКРЕКП (національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг) рішення про шестикратне підвищення тарифів нестандартного приєднання електроустановок до електромереж він звернувся о компанії ТОВ «Делойт і Туш».

Там Галасюку повідомили, що вважають загальний принцип розрахунку питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж спірним, а деякі з використаних параметрів розрахунку, які суттєво впливають на результат, недоречними.

Разом із тим, у НКРЕКП при обґрунтуванні знову встановлених тарифів нестандартного приєднання до електромереж посилалися саме на оцінки ТОВ «Делойт і Туш» і ще однієї компанії Big4.

— Зазначене, на мій погляд, має ознаки умисного злочину, несе величезні негативні наслідки для української інвестиційної сфери, реального сектора економіки та альтернативної енергетики. Сподіваюся, за результатами мого звернення НАБУ з цим ефективно розбереться, — сказав Галасюк.

На його думку, дії НКРЕКП завдали істотного удару по виробництву і будівництву і практично вбили нову «зелену» електрогенерацію.

— Фактично своїм рішенням НКРЕКП штучно побудувала «стіну» від інвесторів, ввела новий «податок» на розвиток і створила бар'єр на вхід до ринку. Інвестори шоковані, зупиняють проекти, згортають інвестпрограми. А глава НКРЕКП Дмитро Вовк каже: все в порядку, мовляв, це така нова методика НКРЕКУ і авторитетна оцінка активів «Обленерго» від Big4, — зазначив Галасюк.

Нардеп також повідомив, що направив до НКРЕКП запит звітів про оцінку, на основі яких була встановлена ​​нова вартість приєднання:

— Пройшов десятий день — відповіді від НКРЕКП досі немає. Прямий запит до ТОВ «Делойт і Туш» виявився більш результативним. Отримав чітку відповідь від керівництва компанії: компанія не здійснювала оцінку ВАТ «Львівобленерго», ВАТ «Кіровоградобленерго», ВАТ «Київобленерго», ВАТ «Прикарпаттяобленерго», ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» з метою встановлення НКРЕКП питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж, — підкреслив Віктор Галасюк.

ФОТО: QHA, інтернет

QHA