КИЇВ (QHA) -

Голова парламентського комітету України з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк на круглому столі, де обговорювали вплив підвищення вартості підключення до електромереж на промислове виробництво, сказав, що дії влади «вдарили по децентралізації», повідомив кореспондент QHA.

— Що ж сталося? У нас з одного боку уряд і влада говорять про те, що дуже люблять промисловість і збираються її підтримувати. А з іншого боку відбувається ганебне і, по суті, незаконне руйнування промисловості та альтернативної енергетики, малого та середнього бізнесу, вважає Галасюк.

Нардеп нагадав, що 31 січня на засіданні НКРЕКП було прийнято постанову про встановлення питомої вартості нестандартного приєднання до електричних мереж.

Даний документ, за оцінкою галузевих експертів, передбачає підвищення вартості нестандартного приєднання до електромереж практично в 6 (!) разів. Таким чином, вдарили по інвестиційному клімату, побудувавши штучні інвестиційні бар'єри, наголосив Віктор Галасюк.

Крім того, на його думку, такі дії дуже жорстко вдарили по децентралізації.

Наприклад, у Полтавській області вартість підключення коштує втричі більше, ніж у Києві. Тобто про який розвиток йде мова? Хто буде у депресивних регіонах створювати виробництва і будувати альтернативну енергетику?  запитав нардеп у присутніх на круглому столі.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 16 лютого голова Комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк поінформував, що після прийняття НКРЕКП рішення про шестикратне підвищення тарифів нестандартного приєднання електроустановок до електромереж він звернувся у компанію ТОВ «Делойт і Туш».

Там Галасюку повідомили, що вважають загальний принцип розрахунку питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електричних мереж спірним, а деякі з використаних параметрів розрахунку, які суттєво впливають на результат, недоречними.

Голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва вважає, що багаторазове підвищення вартості нестандартного підключення до електромереж є оборудкою регулятора, яку має розслідувати Національне антикорупційне бюро України.

QHA