КИЇВ (QHA) -

Профспілка «Укрспирту» спростувала свою участь в акції під КМУ у середу, 14 грудня, поінформував журналіст QHA.

— Зареєстрована заява до правоохоронних органів про те, що профспілка «Укрспирту» не має відношення до організації цієї акції. Але є інформація, хто робить, як ви сказали, цей флешмоб. За фінансуванням мітингу, швидше за все, стоїть якийсь Олексій Чеботарьов, який розшукується українськими правоохоронними органами за підозрою в спонсорстві тітушок на Майдані. Ця група займається дестабілізацією в спиртовій галузі, знаходиться у РФ і отримує фінансування в розмірі 10 млн доларів. Природно, за такі гроші можна організувати тиск на Кабмін, — поінформував міністр АПК Тарас Кутовий.

Міністр також розповів, що у понеділок, 12 грудня, компанія «Укрспирт» провела прес-конференцію, де оприлюднила той факт, що за останні 4 місяці 2016 року кількість працюючих заводів корпорації була збільшена з 12 до 20.

— Таким чином, 8 додаткових заводів були запущені, а підприємства, на яких здійснювався випуск контрафактного спирту, були зупинені, у зв'язку з тим, що туди не допускалися ревізори і правоохоронці. За 4 останніх місяця обсяги так званих білих продажів спирту компанією «Укрспирт» зросли з 320 тис. грн вдвічі, а за прогнозами цього місяця — до 1 мільйона. При ціні 40 грн за літр ті 6 млн літрів спирту, які з'явилися в зв'язку з детенізацією роботи галузі, принесуть Україні додатково 250 млн грн, які перейшли з чорної частини ринку до білої, — пояснив Кутовий.

Глава МінАПК також повідомив, що за 4 місяці цей показник досяг максимальних показників за 4 роки. Тобто фактично відбулася колосальна детенізація за цей короткий період, а в грошах це для держави становить 5-6 млрд грн у рік або 250 млн грн у місяць у разі, якщо ця ситуація стабілізується.

— Міністерство не чинитиме тиск на господарську діяльність підприємства. Більш того, ми мотивуємо працівників на поліпшення фінансових результатів підприємства та проведення детенізації. Історія, коли МінАПК впливало на діяльність «Укрспирту», закінчилася. Хочу подякувати колегам-міністрам за те, що вони проголосували і підтримали «Закон про демонополізацію спиртової галузі та її приватизацію. Адже саме приватизація виведе кошти «Укрспирту» з тіні та дасть, згідно з розрахунками аналітиків, від 200 до 400 млн грн прибутку на місяць, — резюмував Кутовий.

Нагадаємо, як повідомляло QHA у середу, 14 грудня, якісь громадяни, які представилися представниками профспілки працівників ДП ​​«Укрспирт» повідомили журналісту QHA про ніби організовану в столиці масову акцію протесту. Представники найбільшого в Україні виробника спирту вимагали скасувати, за їхніми словами, націоналізацію (приватизацію — ред.) профільних заводів галузі.

ФОТО: інтернет, QHA

QHA