ГЕЛЬСІНКІ (QHA) -

Фінська компанія Wärtsilä відмовилася постачати обладнання до тимчасово окупованого Криму через санкції Європейського Союзу, введених проти Росії.

Як стало відомо, фінські генератори повинні були використовуватися для аварійно-рятувального судна, яке будується на замовлення Міністерства транспорту Росії на керченському суднобудівному заводі "Залив" (укр. — Затока).

Представник Wärtsilä підтвердив відмову у постачанні дизельних генераторів на анексуваний півострів і пояснив, що причиною такого рішення стало побоювання компанії потрапити під санкції Європейського Союзу.

Мінтранс Росії поки ніяк не прокоментував рішення компанії Wärtsilä.

Як повідомляється на сайті компанії, головний офіс ТОВ "Вяртсіля Схід" знаходиться у Санкт-Петербурзі, а філії — у Москві, Владивостоці і Мурманську. У Росії загальне число співробітників складає більше 100 чоловік.

Компанія розпочала свою діяльність у 1834 році.

Раніше повідомлялося, що з 1 січня 2018 року Болгарія вперше після вступу до ЄС стала головою Ради Євросоюзу. Естафету піврічного головування Болгарія прийняла від Естонії, яка була на чолі Ради протягом другої половини 2017 року.

Офіційна Софія виступає за скасування антиросійських санкцій. Так, у вересні 2017 року прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борісов заявив, що Болгарія виступить за скасування санкцій проти Росії під час свого головування у Раді ЄС у 2018 році.

QHA