КИЇВ (QHA) -

У 2017 році ДП «НЕК «Укренерго» передбачено 1 млн грн. на залучення міжнародного радника для підготовки та подачі позову щодо незаконного захоплення активів компанії в АР Крим. Про це повідомили агентству QHA у відділі комунікації компанії, відповідаючи на запит щодо фінансового забезпечення позовних дій в міжнародних суд.

В «Укренерго» також зазначили, що вже визначено кваліфікаційні вимоги до радника і ведуться переговори.

— Наразі вже сформований так званий лист претензій, за рекомендаціями МЗС визначені кваліфікаційні вимоги до радника та ведуться переговори.

Крім того, на 2018 рік передбачено, що сума для забезпечення позовних дій ДП «НЕК «Укренерго» буде збільшена в двадцять разів — до 20 млн грн.

Як повідомляло QHA,  торік компанія «Укренерго» повідомила, що планує в міжнародних судах відсудити збитки, завдані їй внаслідок конфіскації активів після окупації Криму Росією. Зокрема, повідомлялось, що компанія може подати такий формат позову, в якому оцінюватиметься втрачена вигода, а не прямі збитки, виходячи з цифри відновлювальної вартості втраченого майна. Виходячи з цього буде визначена сума позовних вимог.

Довідка. Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» — вертикально інтегрована природна монополія в галузі передавання електроенергії. «Укренерго» є державним унітарним підприємством електроенергетичної галузі і діє як державне комерційне підприємство, засноване на державній власності, підпорядковане сфері управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Росія в 2014 році незаконно анексувала АР Крим, захопивши майно українських підприємств і компаній як державних, так і приватних. Відповідно українські компанії починають судові процеси в міжнародних судах, щоб домогтися відшкодування завданих фінансових збитків.

QHA