КИЇВ (QHA) -

Люди, які потрапили до «Кремлівської доповіді», є токсичними. Про це заявив виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко в коментарі кореспонденту QHA.

— Персональні санкції всі чекали, що їх введуть, але ось цей список був абсолютно несподіваний. Мільярдери РФ знаходяться у цьому списку. Що це означає. Чи означає, що якщо раніше США працювали з близьким оточенням Путіна, то зараз США його розширюють. Він теж потрапляє під санкції. Але що значить санкції, санкції як такі проти них не введені. Це чорний список і ці люди, опинившись у чорному списку, що означає вести бізнес в країнах, де не розвинені демократичні цінності, це означає, що якщо ти не споріднений з владою, то не будеш мільярдером вже завтра, — зазначив він.

За його словами ті, хто потрапили до списку, є «токсичними, тому що їм незрозуміло, що буде далі, може ці товстосуми не зможуть позичати капітал на зовнішніх ринках, може будуть проблеми з продажем на зовнішніх ринках».

— Це дає токсичність, адже невідомо, що буде. Але це буде мінусом для їхньої кишені. Однак, все не так просто, адже зараз є очікування, що ці люди, можливо, захочуть переводити свої капітали назад до РФ. Ось чому ринок зростає, ось чому зміцнився рубль. Ось у США і намагалися посіяти невдоволення у віддаленому оточенні Путіна, — зазначив Устенко.

Нагадаємо, Мінфін США опублікував передбачений новим законом про санкції «кремлівський список», до якого увійшли бізнесмени Олег Дерипаска, Роман Абрамович, Володимир Потанін, Михайло Фрідман. Включення до списку поки не означає поширення на зазначених осіб будь-яких конкретних санкцій.

Однак експерти вважають, що включення до списку може скоротити доступ цих осіб до операцій із зарубіжними фінансовими інститутами, так як багато кредитних організацій будуть бачити в персонах з доповіді підсанкційних осіб.

QHA